Cyclesport Victoria

Cycling Victoria
 


 

 

Partners

Sponsors and Supporters



Start List & Times: Castlemaine ITT

Sunday, 23 June 2013

 

No. Start Time Name   Category Grade Club
103 1:01 Eddie Jirovec J11    Brunswick Cycling Club INC  
102 1:02 Belinda  Bailey J11    Bendigo & District CC
101 1:03 Murray Culling  J11      Ararat & District Cycling Club  
100 1:04 Joel Priestley  J11      Echuca/Moama Cycling Club  
             
97 1:09 Stuart Bailey JB13    Bendigo & District CC
96 1:10 Louis McKenna  JB13      Castlemaine Cycling Club INC  
95 1:11 Bradley Skidmore  JB13      Shepparton Cycling Club INC  
94 1:12 Rochelle Liston JG13    Ballarat / Sebastopol C C  
93 1:13 Angus McLean  JB13      Wangaratta Cycling Club INC  
92 1:14 Sam Warren  JB13      Ballarat / Sebastopol C C  
             
90 1:19 Tom Berman  JM15      Blackburn Cycling Club INC  
89 1:20 Edward Revell  JM15      Castlemaine Cycling Club INC  
88 1:21 Clare Cook  JW15      Bendigo & District CC  
87 1:22 Alice Culling  JW15      Ararat & District Cycling Club  
85 1:23 Madison Fitzgerald  JW17      Blackburn Cycling Club INC  
84 1:24 Emily Dunk  JW17      Brunswick Cycling Club INC  
83 1:25 Chloe Baggs  JW17      Blackburn Cycling Club INC  
             
81 1:30 Dylan McKenna  JM17        Castlemaine Cycling Club INC  
80 1:31 Nicholas Simpson  JM17        Castlemaine Cycling Club INC  
             
77 1:36 Tom Russel  JM19      Hawthorn Cycling Club  
76 1:37 Thomas Slingsby  JM19      Preston Cycling Club INC  
75 1:38 William Key  JM19      Ballarat / Sebastopol C C  
74 1:39 Drew Morey  JM19      Carnegie Caulfield CC  
73 1:40 Angus Lyons  JM19      Ballarat / Sebastopol C C  
72 1:41 Oscar Stevenson  JM19      Hawthorn Cycling Club  
             
69 1:47 Rebecca Williamson  WMAS D  Brunswick Cycling Club INC  
68 1:48 Michelle Scurr  WMAS D  Warragul Cycling Club INC  
67 1:49 Jo Riley  WMAS D  St Kilda Cycling Club INC  
66 1:50 Elizabeth Randall  WMAS D  Blackburn Cycling Club INC  
65 1:51 Tommy Gray  MMAS D  Footscray Cycling Club INC  
64 1:52 Victoria Fairbairn  WMAS D  Brunswick Cycling Club INC  
63 1:53 John Berman  MMAS D  Blackburn Cycling Club INC  
61 1:54 Alan Tomasic  MMAS C  Southern Masters Cycling Club  
60 1:55 Michael Taylor  MMAS C  Echuca/Moama Cycling Club  
59 1:56 Anthony Reeckman  MMAS C  Wangaratta Cycling Club INC  
58 1:57 Tony Butler  MMAS C  Geelong Cycle Club  
57 1:58 Bruno Rabl  MMAS C  St Kilda Cycling Club INC  
56 1:59 Michael Phillipson  MMAS C  St Kilda Cycling Club INC  
55 2:00 Mark Hutchison  MMAS C  St Kilda Cycling Club INC  
54 2:01 Gary Hedington MMAS C  Castlemaine Cycling Club INC  
53 2:02 Quentin Cook  MMAS C  Bendigo & District CC  
52 2:03 Damian Eagle  MMAS C  St Kilda Cycling Club INC  
51 2:04 Greg Chintock  MMAS C  St Kilda Cycling Club INC  
50 2:05 Anthony Barton  MMAS C  Southern Masters Cycling Club  
49 2:06 Murray Titchener  MMAS C  Carnegie Caulfield CC  
47 2:07 James Timmer-Arends  MMAS B  Latrobe City Cycling Club  
46 2:08 Craig Mitchell  MMAS B  Hawthorn Cycling Club  
45 2:09 Chris McKay MMAS B  St Kilda Cycling Club INC  
44 2:10 Lloyd Henriksson  MMAS B  St Kilda Cycling Club INC  
43 2:11 Edward Smith  MMAS B  Carnegie Caulfield CC  
42 2:12 Nick Grainger  MMAS B  Southern Masters Cycling Club  
41 2:13 David Fairburn  MMAS B  Bendigo & District CC  
40 2:14 Raymond Jarratt  MMAS B  Cobram Barooga C C  
39 2:15 Frank Donnelly  MMAS B  Carnegie Caulfield CC  
38 2:16 Stephen Bick  MMAS B  Coburg Cycling Club INC  
37 2:17 Daniel Bellis  MMAS B  Footscray Cycling Club INC  
36 2:18 Michael Allan  MMAS B  Geelong Cycle Club  
35 2:19 Paul Yeatman  MMAS A  Warragul Cycling Club INC  
34 2:20 Sean Wilkeson  MMAS A  Carnegie Caulfield CC  
33 2:21 Simon Welsh  MMAS A  Coburg Cycling Club INC  
32 2:22 Adam Versteege  MMAS A   Carnegie Caulfield CC  
31 2:23 Jason Richards  MMAS A   St Kilda Cycling Club INC  
30 2:24 Tim McGrath  MMAS A   St Kilda Cycling Club INC  
29 2:25 Tully Lyster  MMAS A   Wangaratta Cycling Club INC  
28 2:26 Michael Clucas  MMAS A  Southern Masters Cycling Club  
27 2:27 Stephen Lane  MMAS A   Coburg Cycling Club INC  
26 2:28 Brett Hickford  MMAS A   Footscray Cycling Club INC  
25 2:29 Harry Hanley  MMAS A   Carnegie Caulfield CC  
24 2:30 Gerard Donnelly  MMAS A   Carnegie Caulfield CC  
23 2:31 John Cain  MMAS A   Carnegie Caulfield CC  
22 2:32 Rohan Andrew  MMAS A   St Kilda Cycling Club INC  
             
16 2:37 Francesca Wellington  ELITEW        Blackburn Cycling Club INC  
15 2:38 Eliza Bergin  ELITEW        St Kilda Cycling Club INC  
14 2:39 Victoria Luxton-Bain  ELITEW        Castlemaine Cycling Club INC  
13 2:40 Lisa Hanley  ELITEW        Carnegie Caulfield CC  
12 2:41 Bridie O'Donnell  ELITEW        St Kilda Cycling Club INC  
             
9 2:47 Sam Fuhrmeister  ELITEM      Seymour Broadford Cycling Club  
8 2:48 Christopher Lee  ELITEM      St Kilda Cycling Club INC  
7 2:49 Brian Darby  ELITEM      St Kilda Cycling Club INC  
6 2:50 Jose Areta  ELITEM      Coburg Cycling Club INC  
5 2:51 Nicholas Squillari  ELITEM      Geelong Cycle Club  
4 2:52 David Kelly ELITEM    St Kilda Cycling Club INC  
3 2:53 Tyler Spurrell  ELITEM      Blackburn Cycling Club INC  
2 2:54 Nick Bensley  ELITEM      St Kilda Cycling Club INC  
1 2:55 Shane Miller  ELITEM      Coburg Cycling Club INC  

 

Other Links
 Event Information
Home | Print | Privacy

© 2017 Cycling Victoria. All rights reserved.

Website by BViT