Cyclesport Victoria

Cycling Victoria
 


 

 

Partners

Sponsors and Supporters



Final Start List - Hamilton 120 'Cecil Shore' Memorial Handicap

Saturday, 6 July 2013
No. Handicap Name   Club
1 Scr Sam Crome  Bendigo & District CC  
2 Scr Nathan Elliott  Brunswick Cycling Club INC  
3 Scr Rhys Gillett  Ballarat / Sebastopol C C
4 Scr Scott McPhee  Central Districts CC  
5 Scr Brendan Schultz  Bendigo & District CC  
6 Scr Tyler Spurrell  Blackburn Cycling Club INC  
7 Scr Marc Wilson  Blackburn Cycling Club INC  
8 Scr Darcy Woolley  Port Fairy Cycling Club INC
9 Scr Stephen Fairless  Shepparton Cycling Club INC  
10 Scr Michael Hale  Carnegie Caulfield CC  
11 Scr James Henry  Warragul Cycling Club INC
13 Scr Trent Morey  Carnegie Caulfield CC
14 Scr Zachary Quinn  Mornington Cycling Club
15 Scr Tyler Spurrell  Blackburn Cycling Club INC
16 Scr Nicholas Squillari  Geelong Cycle Club
17 Scr Boon Kiak Yeo  Hawthorn Cycling Club
18 Scr Thomas Hamilton  Ararat & District Cycling Club  
         
12 7 min Daniel Herrewyn  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
22 7 min Alistair Crameri  Carnegie Caulfield CC  
23 7 min Gregory Hosking  Geelong Cycle Club  
24 7 min Daniel Nelson  Blackburn Cycling Club INC
25 7 min James Rendall  Carnegie Caulfield CC
26 7 min Clive Silcock  Melbourne University CC  
27 7 min Scott Betteridge  Geelong Cycle Club  
28 7 min Grant Breadsell  Townsville Cycle Club  
29 7 min Damien Cook  Horsham Cycling Club INC  
30 7 min Michael Gallagher  Carnegie Caulfield CC  
32 7 min Tim Hucker  Bendigo & District CC  
33 7 min Jarryd Jones  Warragul Cycling Club INC
34 7 min Jason Lowndes  Cycling Australia - MTBA  
35 7 min Loz Shaw  Norwood CC  
         
70 12 min Oliver Le Grice  Brunswick Cycling Club INC  
19 12 min Allan Satchell  Stawell-Great Western C C  
21 12 min Todd Satchell  Stawell-Great Western C C  
41 12 min Ryan Allen  Lavington Panthers Cycling Club  
42 12 min Wayne Collins  Warrnambool Cycling Club INC  
44 12 min Matthias Kiernan  Brunswick Cycling Club INC  
45 12 min Warwick McGhee  Bendigo & District CC  
47 12 min Mark Rantall  Warrnambool Cycling Club INC  
50 12 min Leigh Clifford  Geelong Cycle Club  
53 12 min Tim Koopman  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
43 12 min Scott Keating  Ballarat / Sebastopol C C  
54 12 min Peter Ladd  Bendigo & District CC  
55 12 min Dylan Lindsey  Portland CC  
57 12 min Geoff Robertson  Footscray Cycling Club
58 12 min Mark Scouller  Footscray Cycling Club INC  
59 12 min Justin Vincent  Warrnambool Cycling Club INC  
61 12 min James O'Keefe  Warrnambool Cycling Club INC  
         
49 16 min Crystal Wemyss  Stawell-Great Western C C  
31 16 min Blake Hocking  Port Fairy Cycling Club INC  
60 16 min Paul Nolte  Portland CC  
46 16 min Nathan Mclaren  Port Fairy Cycling Club INC  
48 16 min Timothy Van Der Schans  Camperdown Cycling Club INC  
51 16 min Leigh-Anne Dynon  Bendigo & District CC  
74 16 min Matthew Opperman  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
77 16 min Simon Burchell  Port Fairy Cycling Club INC  
95 16 min Ricky Smedts  Warrnambool Cycling Club INC  
66 16 min James Aylmer  St Kilda Cycling Club INC  
69 16 min Harrison Ernst  Cycling Australia - MTBA  
87 16 min Christopher Kennett  Hamilton Cycling Club INC  
         
52 20 min Matt Hand  Port Fairy Cycling Club INC  
56 20 min Shannon Malseed  Portland CC  
65 20 min Sean Angus  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
67 20 min David Bryant  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
68 20 min John Davies  Southern Masters Cycling Club  
72 20 min Richard McIntosh  Bendigo & District CC  
73 20 min Michael Narik  Camperdown Cycling Club INC  
75 20 min Peter Wemyss  Stawell-Great Western C C  
76 20 min Hayden Brodie  Warrnambool Cycling Club INC  
78 20 min Paul Dynon  Bendigo & District CC  
79 20 min Scott Hunter  St Kilda Cycling Club INC  
81 20 min Darryl Patzel  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
84 20 min Matt Burchell  Port Fairy Cycling Club INC  
88 20 min Frank McCarthy  Warrnambool Cycling Club INC  
94 20 min Peter Sens  Bendigo & District CC  
         
36 25 min Scott Waters  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
71 25 min Damian McCarthy  Hamilton Cycling Club INC  
82 25 min Paul Rettke  Geelong Cycle Club  
83 25 min Jacob Bast  Hamilton Cycling Club INC  
85 25 min Ryan Burt  Geelong Cycle Club  
86 25 min Timothy Dwyer  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
89 25 min Melissa McKinlay  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
90 25 min Stuart McKinlay  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
91 25 min Scott Noonan  Mt Gambier Cycling & Triathlon  
92 25 min Quinton Potgieter  Warrnambool Cycling Club INC  
93 25 min Noel Sens  Bendigo & District CC  
 
 

Other Links
 Event Information: Hamilton 120 'Cecil Shore'
Home | Print | Privacy

© 2017 Cycling Victoria. All rights reserved.

Website by BViT