Cyclesport Victoria

Cycling Victoria
 


 

 

Partners

Sponsors and Supporters



Start List - Geelong IRTT

Saturday, 25 May 2013
25KM COURSE MAP WITH REVISIONS  
No. Start Time Grade Name Club
96 1:31:00 D Elizabeth RANDALL Blackburn Cycling Club INC  
95 1:32:00 D Linda CLUCAS Southern Masters Cycling Club  
94 1:33:00 D Elizabeth WILLIAMS St Kilda Cycling Club INC  
93 1:34:00 D Hannah MACDOUGALL Carnegie Caulfield CC  
92 1:35:00 D Gemma ABERY Lifecycle Cycling Club  
91 1:36:00 D Caitlin WADE Cycling Victoria Recreational  
90 1:37:00 D Carol COOKE Carnegie Caulfield CC  
89 1:38:00 D Holly LUSHER Geelong Cycle Club  
88 1:39:00 D Michelle SCURR Warragul Cycling Club INC  
87 1:40:00 D Jo RILEY St Kilda Cycling Club INC  
86 1:41:00 D Denise O'LOGHLEN Geelong Cycle Club  
85 1:42:00 D Jodie BATCHELOR St Kilda Cycling Club INC  
79 1:44:00 C  Gareth TOWNSEND St Kilda Cycling Club INC  
78 1:45:00 C Megan MARSH Hawthorn Cycling Club  
77 1:46:00 C Grace PHANG St Kilda Cycling Club INC  
76 1:47:00 C Lisa HANLEY Carnegie Caulfield CC  
75 1:48:00 C Shaun KINNA Dulwich Hill Bicycle Club
74 1:49:00 C Tommy GRAY Footscray Cycling Club INC  
73 1:50:00 C Michael PHILLIPSON St Kilda Cycling Club INC  
72 1:51:00 C Doug BARRETT Geelong Cycle Club  
71 1:52:00 C David DUNN St Kilda Cycling Club INC  
70 1:53:00 C David WILLIAMS Carnegie Caulfield CC  
69 1:54:00 C Murray TITCHENER Carnegie Caulfield CC  
68 1:55:00 C Bruno RABL St Kilda Cycling Club INC  
67 1:56:00 C Damian EAGLE St Kilda Cycling Club INC  
66 1:57:00 C Tony BUTLER Geelong Cycle Club  
65 1:58:00 C Christopher MCKAY St Kilda Cycling Club INC  
64 1:59:00 C Anthony BARTON Southern Masters Cycling Club  
63 2:00:00 C Benjamin CULTON Geelong Cycle Club  
62 2:01:00 C Alan TOMASIC Southern Masters Cycling Club  
61 2:02:00 C Robert MONTEATH Blackburn Cycling Club INC  
60 2:03:00 C Mark HUTCHISON St Kilda Cycling Club INC  
56 2:05:00 B Freddy OVETT Triathlon Australia
55 2:06:00 B Peter QUIBELL Carnegie Caulfield CC
54 2:07:00 B Nick GRAINGER Southern Masters Cycling Club  
53 2:08:00 B Frank DONNELLY Carnegie Caulfield CC  
52 2:09:00 B Craig WELLER Dulwich Hill BC  
51 2:10:00 B Edward SMITH Carnegie Caulfield CC  
50 2:11:00 B Brian SMITH Carnegie Caulfield CC  
49 2:12:00 B Sean WILKESON Carnegie Caulfield CC  
48 2:13:00 B Craig MITCHELL Hawthorn Cycling Club  
47 2:14:00 B Daniel ROBERTS Coburg Cycling Club INC  
46 2:15:00 B Luke GILLMER St Kilda Cycling Club INC  
45 2:16:00 B David ROSS Carnegie Caulfield CC  
44 2:17:00 B David FAIRBURN Bendigo & District CC  
43 2:18:00 B Harry FRICKE Hawthorn Cycling Club  
42 2:19:00 B Thomas SLINGSBY Preston Cycling Club INC  
41 2:20:00 B William KEY Ballarat / Sebastopol C C  
40 2:21:00 B Rudolf SCHMIDT Geelong Cycle Club  
39 2:22:00 B Ross HAMILTON Blackburn Cycling Club INC  
38 2:23:00 B Timothy CHADWICK St Kilda Cycling Club INC  
37 2:24:00 B Adam WOOD St Kilda Cycling Club INC  
36 2:25:00 B James TIMMER-ARENDS Latrobe City Cycling Club  
35 2:26:00 B Paul YEATMAN Warragul Cycling Club INC  
34 2:27:00 B Warren HOWE Carnegie Caulfield CC  
31 2:28:00 B Richard HARVEY Carnegie Caulfield CC  
30 2:29:00 B Stephen BICK Coburg Cycling Club INC  
26 2:31:00 A Michael CLUCAS Southern Masters Cycling Club  
25 2:32:00 A Jason RICHARDS St Kilda Cycling Club INC  
24 2:33:00 A Martin TAUBE Brunswick Cycling Club INC  
23 2:34:00 A Adam VERSTEEGE Carnegie Caulfield CC  
22 2:35:00 A Tim MCGRATH St Kilda Cycling Club INC  
21 2:36:00 A Tom LEAPER Blackburn Cycling Club INC  
20 2:37:00 A Dean HEATHCOTE Carnegie Caulfield CC  
19 2:38:00 A Rohan ANDREW St Kilda Cycling Club INC  
18 2:39:00 A Leigh PARSONS Southern Masters Cycling Club
17 2:40:00 A Stuart CAMERON Southern Masters Cycling Club
16 2:41:00 A Cameron PARLEVLIET Blackburn Cycling Club INC  
15 2:42:00 A Michael HALE Carnegie Caulfield CC  
14 2:43:00 A Oscar STEVENSON Hawthorn Cycling Club  
13 2:44:00 A Zac SHAW Colac Cycling Club INC  
12 2:45:00 A Dene ROGERS Hawthorn Cycling Club  
11 2:46:00 A Samuel RIX St Kilda Cycling Club INC  
10 2:47:00 A Mark FAGG Geelong Cycle Club  
9 2:48:00 A Nick BENSLEY St Kilda Cycling Club INC  
8 2:49:00 A Luke KNOX Bendigo & District CC  
7 2:50:00 A Gerard DONNELLY Carnegie Caulfield CC  
6 2:51:00 A Stephen LANE Coburg Cycling Club INC  
4 2:52:00 A John CAIN Carnegie Caulfield CC  
3 2:53:00 A Nicholas SQUILLARI Geelong Cycle Club  
2 2:54:00 A David KELLY St Kilda Cycling Club INC  
1 2:55:00 A Shane MILLER Coburg Cycling Club INC  

 

Other Links
 Event Information
Home | Print | Privacy

© 2017 Cycling Victoria. All rights reserved.

Website by BViT